Wyprzedaż BLACK FRIDAY 2022 odblokowana! Kup już dziś kurs z rabatem 60%!

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Dlaczego marketing internetowy opłaci się twojej firmie?

Współczesny marketing to przede wszystkim działania w Internecie. Nie chodzi jednak tylko o to, by mieć piękną i aktywną stronę internetową - to dzisiaj już zdecydowanie za mało. Jeśli chcesz dotrzeć do swojego klienta, musisz prowadzić szereg szczegółowo zaplanowanych działań w sieci. Dobry marketing internetowy to coś, czego potrzebuje każda firma - także twoja. Co zyskujesz, pozyskując wiedzę na temat marketingu internetowego i poznając tajniki dobrych kampanii on-line? Przeczytaj i przekonaj się, że warto rozwijać się w tym obszarze.

Marketing internetowy – podstawy

Absolutny plan minimum to wcześniej wspomniana strona internetowa. Choć, jak już powiedzieliśmy, nie jest wystarczająca, to wciąż pozostaje najważniejsza. Chodzi jednak o to, by odpowiednio ją zaprojektować, a następnie wejść z nią na wyższy poziom, korzystając z najbardziej aktualnej wiedzy, trendów i analiz. Co to właściwie znaczy? 

 

Dobry projekt strony internetowej obejmuje najważniejsze informacje o twojej firmie w widocznym dla użytkownika miejscu, jej ofertę, mapkę dojazdu i formularz kontaktowy. Pamiętaj także, że coraz częściej korzystamy wyłącznie z urządzeń mobilnych, dlatego strona www musi być responsywna. Inaczej żaden użytkownik nie będzie chciał się męczyć przy jej przeglądaniu, niezależnie od tego, jaką zaprezentujesz ofertę. 

 

Kolejnym krokiem jest założenie profili w mediach społecznościowych. To znacznie szybsza i skuteczniejsza forma dotarcia do swojej grupy docelowej. Które medium wybrać i jak z niego korzystać, to w dużym stopniu zależy od Twojej branży, Klienta docelowego oraz regionu w jakim działasz. Powinniśmy na początku zaplanować i przeprowadzić pierwsze kampanię, a dalej zrównoważyć wydatki na social media oraz kampanie SEM. To właśnie one pozwalają stronom firm utrzymywać się w TOP 10 wyszukiwarki Google. 

 

Dlaczego warto działać w marketingu internetowym na wielu płaszczyznach, nawet będąc mikrofirmą?

Działania na kilku płaszczyznach

Nie warto zamykać się na jeden rodzaj reklamy w sieci czy jeden kanał reklamowy. Warto otworzyć się na szereg dostępnych możliwości – na początek najlepiej nauczyć się korzystać z reklam GoogleAds oraz realizować skuteczne kampanie SEO. Jeśli chcesz wyjść poza same działania social media i tradycyjny mailing, najwyższy czas spróbować łączyć ze sobą różne rozwiązania i wybrać te, które przyniosą zyski. 

Nowi klienci

Nie ma co ukrywać: główne założenie działań reklamowych to zwiększenie liczby klientów. Uruchomienie dobrego marketingu internetowego pozwoli Ci do nich dotrzeć na nowe sposoby i tym samym – najczęściej do zupełnie nowych osób. Co więcej, przemyślane działania marketingowe pozwalają ci precyzyjnie określić grupę, do której chcesz trafić ze swoimi produktami lub usługami oraz miejsce, w którym twoi potencjalni klienci na ciebie czekają. 

Personalizacja przekazu

Marketing internetowy ma tę miażdżącą przewagę nad innymi jego formami, że reklama dociera do wcześniej wspomnianej grupy docelowej. Nie marnujesz zatem swojego budżetu. Nowoczesne kanały marketingowe pomogą Ci precyzyjnie przygotować treści, które będą dopasowane do oczekiwań odbiorców i nie będą bez sensu pokazywały się na feedach użytkowników niezainteresowanych. 

Relacja z klientami

Dobrze przygotowany content pozwala Ci na nawiązywanie dłuższych relacji z klientami. To właśnie w odpowiedzi na twoje wpisy blogowe lub te umieszczone w social mediach wchodzą na stronę sklepu czy umawiają się na spotkanie. Warto zatem nauczyć się i wdrażać zasady efektywnego copywritingu, który często okazuje się być kluczem do sukcesu. 

Rozpoznawalność marki 

Zalecane jest skupienie się na tych elementach mixu marketingowego w sieci, które będą szczególnie ważne w 2022 oraz 2023 roku. Dzięki obecności w kilku miejscach jednocześnie, twoi klienci będą mieli szansę Cię poznać i zapamiętać, wyławiając markę spośród setek innych. 

Analiza skuteczności działań 

Można przygotować fantastyczną kampanię, która tobie będzie się bardzo podobała. Pamiętaj jednak, że nie ty jesteś swoim klientem – dlatego musisz kontrolować, czy ustawione parametry są skuteczne. Narzędzia marketingowe dla MŚP pozwalają na bieżąco analizować postępy i sprawdzać, czy jesteś bliżej swojego celu. Dzięki nim również w każdej chwili możesz zmodyfikować wprowadzone dane.

Od czego warto rozpocząć działania marketingu internetowego w Twojej firmie? 

Pamiętaj, że najgorzej rozpocząć działania po omacku i na tak zwanego „czuja”. Wtedy popełnia się najwięcej błędów i można wydać ogromne pieniądze, które nie przyniosą praktycznie żadnego efektu! Prawdopodobnie najlepszym sposobem aby wszystko zaplanować oraz nie przepłacić działań przez Internet będą kursy marketingowe lub Szkolenia marketingowe. Takie szkolenia lub ebooki i książki o marketingu uczą, jak przygotować kampanię on-line. To najlepsze źródła wiedzy na temat skutecznych działań w sieci. Dzięki nim zwiększysz liczbę swoich klientów przy zachowaniu niskich kosztów reklamy. Udział w kursach, szkoleniach lub lektura książki o marketingu może być najważniejszą inwestycją dla twojej firmy, która z pewnością zwróci się bardzo szybko!

Spodobał Ci się ten artykuł? Poleć znajomym w social mediach!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Telegram
Wydrukuj

Robert Duda | Sukces w Internecie

Sukces w Internecie to mój autorski projekt szkoleniowo doradczy. Tutaj dziele się wiedzą i ponad 20 letnim doświadczeniem z realizacji setek kampanii marketingowych realizowanych dla moich ponad 500 Klientów. 
Zapraszam Cię do pogłębiania ze mną Twojej wiedzy i praktycznych umiejętności na temat z okolicach: #marketingInternetowy #digitalMarketing #SEO #GoogleAds #GoogleAnalytics #ReklamaInternetowa #StronaWWW #eCommerce 

Ostatnie wpisy

Social Media

Rozpocznij naukę już dziś. Wybierz książkę, ebook, kurs lub szkolenie

Zobacz pozostałe wpisy na blogu Sukces w Internecie

Google Ads - 20 podstawowych pojęć

Google Ads. 20 podstawowych pojęć na start.

Google Ads jest potężnym narzędziem marketingowym, które pozwala na promowanie Twojej strony internetowej, produktów lub usług w wynikach wyszukiwania Google, w sieci reklamowej oraz na YouTube. Aby skutecznie zarządzać kampaniami w Google Ads, warto zrozumieć podstawowe pojęcia związane z tym systemem. W tym artykule przedstawiam subiektywnie 20 najważniejszych terminów, które każdy powinien znać, zanim samodzielnie uruchomi kampanię w Google Ads.

Czytaj więcej »
e-commerce manager

Digital Marketing Manager

W dzisiejszych czasach, sprzedaż przez internet jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na rozwijanie biznesu i osiąganie zysków. Internet daje możliwość dotarcia do ogromnej liczby klientów, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują, co otwiera przed przedsiębiorcami nieskończone możliwości.

Czytaj więcej »

Jak sprzedawać w Internecie?

W dzisiejszych czasach, sprzedaż przez internet jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na rozwijanie biznesu i osiąganie zysków. Internet daje możliwość dotarcia do ogromnej liczby klientów, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują, co otwiera przed przedsiębiorcami nieskończone możliwości.

Czytaj więcej »

Na skróty: Kursy  |  Szkolenia  |  Książka  |  Doradztwo  |  Usługi  |  Blog  |  Kontakt

SukceswInternecie.pl Robert Duda | ul. Mickiewicza 10A/12, 47-400 Racibórz
NIP/VAT: PL6472223986 | REGON: 278029755 | Data powstania firmy: 01.04.2003

Masz pytania? Zadzwoń (8.00 – 16.00): Tel:  507 957 579  lub 606 476 711  

email: info(at)sukceswinternecie.pl  |  Polityka prywatności  | Regulamin szkoleń  

Prawa autorskie 2023 ©SukceswInternecie Robert Duda. Wszelkie prawa zastrzeżone.