Wyprzedaż BLACK FRIDAY 2022 odblokowana! Kup już dziś kurs z rabatem 60%!

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

E-Commerce Manager – zawód przyszłości?!

Na rynku pracy rośnie zapotrzebowanie na osoby, które będą kontrolowały całe procesy promocji oraz sprzedaży przez Internet. E-Commerce Manager to więc zawód, który prawdopodobnie jest zawodem z ogromnymi perspektywami.

Szybki postęp technologiczny i ogólny rozwój cywilizacyjny nie mogły pozostać bez wpływu na rynek pracy. Sposób obsługi urządzeń mobilnych, jak i sam sprzęt, zmienia się w niesamowitym tempie. Co za tym idzie – inaczej wyglądają dzisiaj nasze zakupy czy ogólny styl życia. Wszyscy coraz chętniej korzystają ze sklepów internetów, zamawiając dowolne towary z dostawą pod same drzwi. Na rynku pracy rośnie zapotrzebowanie na osoby, które będą kontrolowały cały proces. E-Commerce Manager to więc zawód, który z pewnością ma w sobie przyszłość.

E-commerce manager – kto to?

E-commerce to po prostu sprzedaż za pomocą narzędzi elektronicznych – niezbędną więc komputer, tablet czy aplikacja oraz łączę internetowe. Osoba, która zarządza procesem sprzedaży online to właśnie e-commerce manager. Tylko laik może jednak pomyśleć, że to nieskomplikowana praca. Tak naprawdę wymaga sporej specjalistycznej wiedzy oraz szeregu umiejętności, w tym również nieocenionych umiejętności miękkich.

 

Głównym zadaniem, jakie otrzymuje e-commerce manager, jest koordynowanie wszystkich procesów związanych z dystrybucją (usług lub towarów oferowanych przez przedsiębiorstwo) za pośrednictwem Internetu. To właśnie na jego barkach spoczywa konieczność przeprowadzenia researchu rynku, nadzór nad płynnością procesu sprzedaży czy dbałość o dobre relacje z klientami. E-commerce manager często staje przed koniecznością szkolenia działu sprzedaży internetowej dla konkretnej firmy. Chociaż wiele osób wciąż uważa, że to zawód dla “wolnego ducha” i freelancera, który można wykonywać z doskoku, tak naprawdę jest to często wykształcony kierunkowo specjalista o ogromnej wiedzy.

e-Marketing Manager – czy warto?

Dlaczego warto rozwinąć swoje kompetencje jako e-Marketing Manager? Tego rodzaju fachowców potrzebują dzisiaj firmy o globalnym, jak i regionalnym zasięgu. Każdy dobrze prosperujący sklep internetowy powinien posiadać osobę odpowiedzialną za jego sprawne funkcjonowanie. Jeśli przejrzysz ogłoszenia o pracę, szybko zauważysz, że e-commerce manager poszukiwany jest obecnie w niemal każdym większym polskim mieście. Nie brakuje również wakatów na podobnych stanowiskach, czyli m.in. koordynator e-commerce, lider zespołu e-commerce czy e-commerce project manager. Łatwo zauważyć, że niektóre z nich są rozwinięciem pierwszego kroku. E-marketing manager to więc stanowisko, które otwiera przed tobą drogę rozbudowanego rozwoju.

 

E-commerce manager musi posiadać szereg określonych kompetencji, które pozwolą mu efektywnie zarządzać działem sprzedaży w firmie. Kontrola efektywności sklepu online wymaga znajomości narzędzi takich jak m.in. Google Ads, który umożliwia planowanie, realizowanie oraz optymalizację kampanii w sieci. Niezbędne jest sprawne poruszanie się po platformach sprzedażowych, takich jak np. Allegro czy OLX. To tylko przykłady – obowiązki, które ma e-commerce manager są naprawdę rozległe. Aby sprostać oczekiwaniom potencjalnego pracodawcy, na pewno już od dziś warto krok po kroku zacząć zdobywać wiedzę na specjalistycznych kursach i szkoleniach. 

 

Rynek pracy odzwierciedla dość dobrze to, co obecnie dzieje się w krajowej i światowej gospodarce. Zwłaszcza w ostatnich miesiącach widać wyraźny wzrost zainteresowania zakupami internetowymi. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że coraz więcej firm z przeróżnych sektorów otwiera swoje sklepy online i poszukuje odpowiedzialnych osób, które mogłyby dla nich pracować jako e-commerce manager. Przyglądając się obecnym trendom nietrudno dojść do wniosku, że to bardzo chłonny sektor, w którym jeszcze długo nie dojdzie do przesycenia pracownikami.

—————————————————————

Jeśli planujesz swój rozwój zawodowy w kierunku e-commerce managera to polecam udział w kursie „125 lekcji o marketingu internetowym” gdzie w przystępny sposób, w wygodnej formie lekcji video, krok po kroku poznasz wszystkie pojęcia oraz weźmiesz udział w praktycznych warsztatach na wielu narzędziach używanych przez ekspertów na tym stanowisku każdego dnia.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Poleć znajomym w social mediach!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Telegram
Wydrukuj

Robert Duda | Sukces w Internecie

Sukces w Internecie to mój autorski projekt szkoleniowo doradczy. Tutaj dziele się wiedzą i ponad 20 letnim doświadczeniem z realizacji setek kampanii marketingowych realizowanych dla moich ponad 500 Klientów. 
Zapraszam Cię do pogłębiania ze mną Twojej wiedzy i praktycznych umiejętności na temat z okolicach: #marketingInternetowy #digitalMarketing #SEO #GoogleAds #GoogleAnalytics #ReklamaInternetowa #StronaWWW #eCommerce 

Ostatnie wpisy

Social Media

Rozpocznij naukę już dziś. Wybierz książkę, ebook, kurs lub szkolenie

Zobacz pozostałe wpisy na blogu Sukces w Internecie

Google Ads - 20 podstawowych pojęć

Google Ads. 20 podstawowych pojęć na start.

Google Ads jest potężnym narzędziem marketingowym, które pozwala na promowanie Twojej strony internetowej, produktów lub usług w wynikach wyszukiwania Google, w sieci reklamowej oraz na YouTube. Aby skutecznie zarządzać kampaniami w Google Ads, warto zrozumieć podstawowe pojęcia związane z tym systemem. W tym artykule przedstawiam subiektywnie 20 najważniejszych terminów, które każdy powinien znać, zanim samodzielnie uruchomi kampanię w Google Ads.

Czytaj więcej »
e-commerce manager

Digital Marketing Manager

W dzisiejszych czasach, sprzedaż przez internet jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na rozwijanie biznesu i osiąganie zysków. Internet daje możliwość dotarcia do ogromnej liczby klientów, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują, co otwiera przed przedsiębiorcami nieskończone możliwości.

Czytaj więcej »

Jak sprzedawać w Internecie?

W dzisiejszych czasach, sprzedaż przez internet jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na rozwijanie biznesu i osiąganie zysków. Internet daje możliwość dotarcia do ogromnej liczby klientów, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują, co otwiera przed przedsiębiorcami nieskończone możliwości.

Czytaj więcej »

Na skróty: Kursy  |  Szkolenia  |  Książka  |  Doradztwo  |  Usługi  |  Blog  |  Kontakt

SukceswInternecie.pl Robert Duda | ul. Mickiewicza 10A/12, 47-400 Racibórz
NIP/VAT: PL6472223986 | REGON: 278029755 | Data powstania firmy: 01.04.2003

Masz pytania? Zadzwoń (8.00 – 16.00): Tel:  507 957 579  lub 606 476 711  

email: info(at)sukceswinternecie.pl  |  Polityka prywatności  | Regulamin szkoleń  

Prawa autorskie 2023 ©SukceswInternecie Robert Duda. Wszelkie prawa zastrzeżone.