Wyprzedaż BLACK FRIDAY 2022 odblokowana! Kup już dziś kurs z rabatem 60%!

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Czy szkolenie Google Analytics jest potrzebne twojej firmie?

Szkolenie Google Analytics z pewnością da ci sporo wiedzy , którą możesz umiejętnie przełożyć na dochody firmy. Nauczysz się także precyzować swoją grupę docelową i znacznie lepiej poznasz zachowania swoich klientów w witrynie

Google Analytics to w pełni darmowe specjalistyczne narzędzie analityczne oferowane przez Google. Każdy z nas może założyć w nim konto, a następnie podpiąć specjalny kod śledzący pod swoją stronę internetową. W ten sposób zyskujemy wiedzę na temat zachowania użytkowników w jej obrębie. Okazuje się jednak, że czytanie posiadanych danych nie jest takie proste. Dlatego właśnie dobrym pomysłem jest szkolenie Google Analytics, które pozwala ci wykorzystać potencjał narzędzia do rozwijania twojej firmy.

 

Aby Google Analytics śledziło ruch na twojej witrynie, musisz umieścić w niej specjalny tag (używając w tym celu wtyczki wgrywającej lub Google Tag Managera). Możliwe jest również ręczne dopisanie kodu śledzącego, jeśli jesteś bardziej zaawansowanym administratorem. Pełny podgląd zachowania użytkowników zyskujesz niemal od razu. Szeroka gama posiadanych danych sprawia jednak, że łatwo będzie ci się pogubić. Oferowane przez specjalistów kursy Google Analytics sprawią, że bez trudu odnajdziesz się pomiędzy wszystkimi otrzymanymi liczbami.

Co oferuje Google Analytics?

Dane, do których dostęp oferuje Google Analytics, mogą być bardzo szczegółowe. Pierwszy segment to raporty w czasie rzeczywistym, dzięki którym uzyskujesz informacje o użytkownikach obecnych w danej chwili na twojej stronie internetowej. Możesz dowiedzieć się, skąd przyszli, gdzie się teraz znajdują i jakie treści czytają. To w większości sytuacji ciekawostka. Kursy Google Analytics skupiają się natomiast na analizie danych pochodzących z pozostałych segmentów.

 

Z punktu widzenia przedsiębiorcy, który planuje długofalowe działania, bardzo ważny jest segment “Odbiorcy”. Może w nim bowiem odczytać informacje o ruchu, który odbywa się na jego stronie. Google Analytics podaje informacje o liczbie użytkowników i podsumowuje, jaka część z nich jest zupełnie nowa. Pojawiają się również dane o liczbie odsłon, średnim czasie trwania sesji i współczynniku odrzuceń. Możesz dowiedzieć się, do użytkowników jakiej płci docierasz, w jakim są wieku twoi odbiorcy i skąd pochodzą. Wszystkie dane demograficzne pozwalają ci stworzyć obraz twojego klienta. Kursy Google Analytics pośrednio przyczyniają się do tego, byś lepiej poznał osoby, które trafiają na twoją witrynę i przygotowywał więcej treści dopasowanych do ich potrzeb.

 

Raporty “Pozyskiwanie” to dane o źródłach ruchu naszej strony. Właśnie stamtąd możesz czerpać wiedzę o tym, czy podejmowane działania marketingowe są skuteczne. W segmencie “Zachowanie” natomiast dowiesz się, jak zachowują się użytkownicy, którzy trafili na twoją stronę. Kursy Google Analytics dają ci możliwość zrozumienia, dlaczego twoi klienci nie dokończyli zakupu. Nauczysz się również analizować ścieżki przemieszczania się po stronie internetowej i wykorzystywać posiadane dane na swoją korzyść.

 

Dla przedsiębiorcy najważniejszą zakładką z całą pewnością będą “Konwersje”. Właśnie tutaj bowiem zyskujesz informacje o tym, czy i jaki przychód generuje twoja witryna. Szkolenie Google Analytics pozwoli ci się jednak przekonać, że to nie jedyne, co możesz mierzyć za pomocą konwersji. Nauczysz się tworzyć cele i ustawiać ich wartość podczas konfiguracji.

Czy warto inwestować w szkolenie Google Analytics?

Google Analytics to inne i jednocześnie uzupełniające narzędzie dla Google Ads. Połączenie wiedzy o obu pozwala ci prowadzić świadome i skuteczne działania marketingowe w wyszukiwarce internetowej. Szkolenie Google Analytics z pewnością da ci sporo wiedzy , którą możesz umiejętnie przełożyć na dochody firmy. Nauczysz się także precyzować swoją grupę docelową i znacznie lepiej poznasz zachowania swoich klientów w witrynie. Wszystko to sprawi, że twoja firma będzie widoczna w sieci, a ty odniesiesz swój sukces w Internecie.

—————————————————————

Jeśli szukasz praktycznej wiedzy na temat Google Analytics oraz innych narzędzi marketingowych  to polecam Tobie udział w kursie „125 lekcji o marketingu internetowym” gdzie w przystępny sposób, w wygodnej formie lekcji video, krok po kroku poznasz wszystkie pojęcia i przejdziesz przez ćwiczenia na najnowszym interface Google Analytics Uniwersal oraz Google Analytics 4 (GA4). 

Spodobał Ci się ten artykuł? Poleć znajomym w social mediach!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Telegram
Wydrukuj

Robert Duda | Sukces w Internecie

Sukces w Internecie to mój autorski projekt szkoleniowo doradczy. Tutaj dziele się wiedzą i ponad 20 letnim doświadczeniem z realizacji setek kampanii marketingowych realizowanych dla moich ponad 500 Klientów. 

Zapraszam Cię do pogłębiania ze mną Twojej wiedzy i praktycznych umiejętności na tematy: #marketingInternetowy #digitalMarketing #SEO #GoogleAds #GoogleAnalytics #ReklamaInternetowa #StronaWWW #eCommerce 

Ostatnie wpisy

Social Media

Rozpocznij naukę już dziś. Wybierz książkę, ebook, kurs lub szkolenie

Zapisz się do mojego newslettera!

Dostaniesz na dobry start współpracy 10% rabatu na wszystkie moje produkty oferowane na Sukces w Internecie, a co tydzień dostaniesz info o nowym wpisie na blogu! 

Zobacz pozostałe wpisy na blogu Sukces w Internecie

co to jest blog

Musisz Mieć Firmowego Bloga!

W dobie coraz większego wpływu e-marketingu na pozyskanie Klientów i sprzedaż Twoja firma potrzebuje znacznie więcej niż tylko efektywnego produktu czy usługi. W świecie zdominowanym przez technologię cyfrową, wartość firmy jest często postrzegana przez pryzmat jej obecności online i zdolności do nawiązywania relacji z klientami. W tym kontekście firmowy blog wyłania się nie jako dodatek, ale jako niezbędny element strategii komunikacyjnej. Co to jest blog? Dlaczego prowadzenie firmowego bloga jest fundamentem sukcesu? Z artykułu dowiesz się jak z różnych perspektyw ważny jest firmowy blog w Twojej firmie i dlaczego warto wystartować już dziś (lub reaktywować bloga, który został zaniedbany i leży nieaktualizowany przez miesiące czy lata 😉 )

Czytaj więcej »
SEO sklepu internetowego

Pozycjonowanie nowego sklepu internetowego

Uruchomienie swojego pierwszego sklepu internetowego może być ekscytującym wyzwaniem, ale oznacza od pierwszego dnia rozpoczęcie trudnej walki o Klienta, m.in. w wyszukiwarkach internetowych. Ruch z wyszukiwarki jest w większości przypadków najbardziej wartościowy. Dlatego SEO (Search Engine Optimization) jest nie tylko zalecane, ale wręcz niezbędne. Oto krótki przewodnik z podstawową wiedzą, który pomoże Ci krok po kroku wdrożyć SEO dla Twojego nowego sklepu internetowego.

Czytaj więcej »
remarketing

Remarketing Google Ads

Co to jest remarketing i jak go efektywnie wykorzystać? Jakie są rodzaje remarketingu? Jakie są najlepsze praktyki dla wdrożenia remarketingu w swoich kampaniach promocyjnych.
Współczesny marketing cyfrowy oferuje szeroką gamę narzędzi i technik, które pozwalają skierować reklamę do odpowiedniej grupy odbiorców. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na dotarcie do osób, które wcześniej miały kontakt z Twoją marką, jest remarketing Google Ads.

Czytaj więcej »
jak pozycjonować stronę internetową

Jak pozycjonować stronę?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak samodzielnie przeprowadzić pozycjonowanie swojej strony internetowej? A może chciałbyś dowiedzieć się, jak dobrać optymalne słowa kluczowe lub przypisać je do konkretnej podstrony? Jeśli tak, to ten artykuł jest dla Ciebie! W tym tekście omówimy najważniejsze aspekty związane z pozycjonowaniem stron internetowych. Dowiesz się, jak tworzyć treści optymalizowane pod kątem SEO oraz jakie elementy Meta na stronie wpływają na skuteczność pozycjonowania. Odkryjemy również tajniki budowania linków i dlaczego content marketing jest niezwykle ważny dla osiągnięcia wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Skorzystaj z moich najlepszych praktyk, które zdobywam pracując od kilkunastu lat w zakresie SEO z moimi Klientami. Gotowy? Zaczynamy!

Czytaj więcej »
kampanie google ads

Kampanie Google Ads – rodzaje, tworzenie, analiza, optymalizacja

Szukacie rzetelnych i praktycznych informacji na temat Kampanii Google Ads? Dobrze trafiliście! Definicje, rodzaje kampanii, kroki potrzebne do stworzenia, analizowania i optymalizowania kampanii. Google Ads to rozbudowany system, ale jeśli na początku dobrze poznamy możliwości, definicje, a przede wszystkim wypróbowane w praktyce wdrożenia to sukces jest gwarantowany, a codzienna praca łatwa i przyjemna. Ta wiedza i praktyczne wskazówki są bardzo istotne. Chcąc bowiem promować się w największym na świecie systemie reklamowym czyli Google Ads drugim krokiem po utworzeniu konta jest właśnie utworzenie kampanii. Jak to zrobić i jakich błędów unikać przeczytasz poniżej.

Czytaj więcej »
Google Analytics ekran

Google Analytics: Klucz do zrozumienia i rozwoju Twojego biznesu online

W świecie cyfrowym, narzędzia analityczne są kluczowe dla sukcesu każdej firmy. Wśród nich, Google Analytics jest jednym z najpotężniejszych, oferując możliwości, które pomagają firmom zrozumieć swoich klientów i optymalizować swoje działania online. Przez jego wszechstronne funkcje, jak śledzenie danych w czasie rzeczywistym, analizę zachowań użytkowników i tworzenie precyzyjnych raportów, Google Analytics daje firmom przewagę konkurencyjną, która jest nieoceniona w dynamicznym świecie e-commerce. W artykule znajdziesz wiele przydatnych informacji na temat Google Analtyics dla Twojej firmy, szczególnie w kontekście włączenia 1 lipca 2023r. poprzedniej wersji Universal i pełnego wdrożenia Google Analytics 4.

Czytaj więcej »

Na skróty: Kursy  |  Szkolenia  |  Książka  |  Doradztwo  |  Usługi  |  Blog  |  Kontakt

SukceswInternecie.pl Robert Duda | ul. Mickiewicza 10A/12, 47-400 Racibórz
NIP/VAT: PL6472223986 | REGON: 278029755 | Data powstania firmy: 01.04.2003

Masz pytania? Zadzwoń (8.00 – 16.00): Tel:  507 957 579  lub 606 476 711  

email: info(at)sukceswinternecie.pl  |  Polityka prywatności  | Regulamin szkoleń  

Prawa autorskie 2023 ©SukceswInternecie Robert Duda. Wszelkie prawa zastrzeżone.