Wyprzedaż BLACK FRIDAY 2022 odblokowana! Kup już dziś kurs z rabatem 60%!

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Dlaczego warto zaplanować aktywność na YouTube w 2023?

YouTube staje się coraz częściej wyszukiwarką pierwszego wyboru. Pomyśl co się stanie jeśli odpuścisz obecność firmy na YouTube, a Twoja konkurencja już się tam rozpycha. To ostatni moment aby zaplanować działania wideo w Twojej firmie na 2023 rok.

YouTube jest drugą co do wielkości wyszukiwarką treści w Internecie. Ma 2 miliardy użytkowników na całym świecie. Ludzie są tam codziennie, aby znaleźć materiały rozrywkowe i edukacyjne. Szukają rozwiązań problemów osobistych i biznesowych.

Warto wspomnieć, że przed pandemią covid19 zasięg YouTube wśród polskich internautów wynosił około 62%. Do końca 2022 roku zasięg ten przekroczy 90% (PBI, Gemius Research). Oznacza to, że firmy, które wcześniej „dotrą” na YouTube i w pełni przygotują się do energicznej kampanii wideo, z łatwością wyprzedzą swoich konkurentów w wyścigu o potencjalnych klientów. 

YouTube może być doskonałym narzędziem dla Twojej firmy, umożliwiającym:

  • pozyskanie nowych klientów
  • poprawę wizerunku swojej firmy,
  • zwiększenie sprzedaż swoich produktów i usług. 

Jak założyć kanał na Youtube?

Stworzenie i prowadzenie kanału ze stale aktualizowanymi treściami na YouTube wymaga dużego zaangażowania, czasu i planowania budżetowego. Przesyłanie losowych filmów rzadko przynosi pożądane rezultaty. Prowadzenie kanału na YouTube to długi proces. Aby podróż w celu wykorzystania możliwości YouTube, zakończyła się sukcesem na przestrzeni kwartału, a nawet roku, warto przygotować temat, w którym jesteś ekspertem, aby móc tworzyć treści na miesiące, a nawet lata.

Aby osiągnąć swoje cele, oprócz uruchomienia, musisz opracować strategię YouTube i skorzystać z narzędzi promocji YT.  Warto dowiedzieć się jak krok po kroku w najnowszym interfejsie stworzyć kanał na YT, ale przede wszystkim co przygotować aby od początku było to wartościowe miejsce dla Twoich klientów i było wysoko oceniane przez sam algorytm Youtube. 

Jak wypromować kanał firmowy na yt?

Większość firm, jeśli przekonała się do uruchomienia kanału korporacyjnego na YouTube, niestety pozostaje całkowicie bierna. Warto pamiętać o kilku elementach, które pomogą wypromować Twój kanał i filmy w YouTube. Elementy, o których nie można zapominać to: 

  • Do YouTube stale dodawaj są nowe zasoby. Najgorszy scenariusz to przesłanie na kanał firmowy YT trzech lub czterech filmów rok lub dwa lata temu pod wpływem jakiegoś impulsu i potem totalne zapomnienie kanału. Z perspektywy potencjalnych klientów i algorytmu YouTube wydaje się, że Twoja firma już dawno zniknęła z rynku, a pozostały tylko resztki materiałów, których YT jeszcze nie zdjęło,
  • Zadbaj o dobre opisy we wszystkich dodanych filmach. Warto dodać do nowych i starych materiałów na youtube (poprzez ich edycje w youtube studio)  dobre treści, hashtagi, linki i inne elementy, aby wesprzeć proces promowania kanału na YouTube, według sprawdzonych schematów, YouTube komentuje, lubi i udostępnia. Takie działania edytorskie sprawiają, że proces promowania Twojego kanału YouTube jest bardziej dynamiczny i naturalny. Tak więc, oprócz produkcji i opisu, warto zwrócić uwagę również na strategię, aby Twój film wystartował na żywo w Internecie
  • Skorzystaj z ogromnych możliwości promowania swojego materiału wideo poprzez płatną reklamę w Google Ads. Jak wykorzystać płatne reklamy, z jakiego budżetu skorzystać i jakiego podtypu promocji wideo użyć? To zazwyczaj indywidualne kwestie wynikające z Twojej strategii.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć, decydując się na promowanie swojej firmy za pomocą marketingu wideo YouTube?

Warto skorzystać z doświadczeń firm podobnych do Twojej, które już weszły i wykorzystują YouTube. W kontekście działań Twojej firmy na YouTube warto przygotować sobie listę kluczowych pytań aby zrozumieć mechanizmy działania i dopasowanie swoich działań do możliwości i trendów na YouTube. Najczęściej zadawane pytania dotyczące kanału firmowego na YouTube to między innymi:   

  • jak zrobić miniatury do filmów na yt?
  • jak wstawić film na youtube?
  • Jaką grafikę przygotować uruchamiając kanał na YT?
  • Jak mogę sprawdzić, kto subskrybuje mój kanał na yt?
  • Jak zrobić skuteczne seo youtube?
  • czy youtube jest bezpieczny?
  • jak usunąć kanał na youtube?
  • Czy youtube to media społecznościowe?
  • Jak youtube liczy wyświetlenia?
  • Kiedy youtube płaci za filmy?
  • Czy używasz ustawienia „YouTube dla dzieci”?
  • Jak zablokować kanały na youtube?
  • Jak korzystać z narzędzia „youtube studio”?  
  • jak zrobić film na youtube?

Jakimi programami przygotować dobre wideo promujące produkty i usługi?

Oprócz tematyki YouTube, aby rozwijać swoją firmę w formacie wideo, warto wiedzieć o programach za darmo (lub płacąc kilka złotych miesięcznie) do nagrywania i montażu produkcji wideo. Teraz naprawdę nie potrzebujesz profesjonalnego studia, realizatora dźwięku, profesjonalnego oświetlenia i inwestycji rzędu kilku tysięcy złotych, aby przygotować format wideo.  

Pomijam oczywiście świetne produkcje na duży format lub do telewizji, gdzie warsztat, wiedza, doświadczenie i umiejętności specjalistów od wideo są niezbędne. Ale w większości przypadków dwa lub trzy programy na komputerze i kilka lekcji z jego obsługi wystarczą, aby przygotować i zmontować wideo na kanał firmowy. Ja często korzystać z programów z rodziny Movavi – warto zobaczyć co oferują te narzędzia – szczegóły znajdziesz pod linkiem: https://www.mvvitrk.com/click?pid=2987&offer_id=1  . 

A teraz dodatkowo możesz skorzystać z rabatu -15% jeśli do 15 stycznia 2023 w zamówieniu skorzystasz z tego kodu: PTNAFF150123AFS15 .   

Dobra grafika, czyste, odpowiednie poziomy dźwięku i ciekawe przejścia sprawią, że Twoje filmy będą skuteczne w budowaniu wpływu, brandingu i często sprzedaży.

Jak zaplanować 2023 rok na YouTube?

Po pierwsze, warto już dziś zaplanować uruchomienie swojego kanału YouTube. To doskonałe medium do zaprezentowania swojej firmy, ofert, produktów i propozycji w coraz bardziej popularnym formacie wideo. 

Wraz z uruchomieniem kanału będziesz musiał również przygotować co najmniej 5-10 filmów na YouTube, aby kanał wyglądał dobrze i profesjonalnie. Po drugie, przesyłając wiele materiałów wideo od startu, możemy skorzystać z wielu funkcji, takich jak tworzenie list obserwowanych. 

Dla skutecznej promocji na YouTube warto również przygotować unikalny opis dla kanału i każdego filmu, kierując się przede wszystkim zasadami SEO YouTube – to od razu przełoży się na wysoką pozycję Twojej pracy w wynikach wyszukiwania YouTube.

—————————————————————

Jeśli szukasz więcej informacji na temat  jak założyć kanał na youtube i go wypromować – odpowiedź na większość pytań i gotowe rozwiązania znajdziesz w moim nowym kursie Kanał firmowy na YouTube.

Spodobał Ci się ten artykuł? Poleć znajomym w social mediach!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email
Telegram
Wydrukuj

Robert Duda | Sukces w Internecie

Sukces w Internecie to mój autorski projekt szkoleniowo doradczy. Tutaj dziele się wiedzą i ponad 20 letnim doświadczeniem z realizacji setek kampanii marketingowych realizowanych dla moich ponad 500 Klientów. 
Zapraszam Cię do pogłębiania ze mną Twojej wiedzy i praktycznych umiejętności na temat z okolicach: #marketingInternetowy #digitalMarketing #SEO #GoogleAds #GoogleAnalytics #ReklamaInternetowa #StronaWWW #eCommerce 

Ostatnie wpisy

Social Media

Rozpocznij naukę już dziś. Wybierz książkę, ebook, kurs lub szkolenie

Zapisz się do mojego newslettera!

Dostaniesz na dobry start współpracy 10% rabatu na wszystkie moje produkty oferowane na Sukces w Internecie, a co tydzień dostaniesz info o nowym wpisie na blogu! 

Zobacz pozostałe wpisy na blogu Sukces w Internecie

Google Ads - 20 podstawowych pojęć

Google Ads. 20 podstawowych pojęć na start.

Google Ads jest potężnym narzędziem marketingowym, które pozwala na promowanie Twojej strony internetowej, produktów lub usług w wynikach wyszukiwania Google, w sieci reklamowej oraz na YouTube. Aby skutecznie zarządzać kampaniami w Google Ads, warto zrozumieć podstawowe pojęcia związane z tym systemem. W tym artykule przedstawiam subiektywnie 20 najważniejszych terminów, które każdy powinien znać, zanim samodzielnie uruchomi kampanię w Google Ads.

Czytaj więcej »
e-commerce manager

Digital Marketing Manager

W dzisiejszych czasach, sprzedaż przez internet jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na rozwijanie biznesu i osiąganie zysków. Internet daje możliwość dotarcia do ogromnej liczby klientów, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują, co otwiera przed przedsiębiorcami nieskończone możliwości.

Czytaj więcej »

Jak sprzedawać w Internecie?

W dzisiejszych czasach, sprzedaż przez internet jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na rozwijanie biznesu i osiąganie zysków. Internet daje możliwość dotarcia do ogromnej liczby klientów, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują, co otwiera przed przedsiębiorcami nieskończone możliwości.

Czytaj więcej »

Na skróty: Kursy  |  Szkolenia  |  Książka  |  Doradztwo  |  Usługi  |  Blog  |  Kontakt

SukceswInternecie.pl Robert Duda | ul. Mickiewicza 10A/12, 47-400 Racibórz
NIP/VAT: PL6472223986 | REGON: 278029755 | Data powstania firmy: 01.04.2003

Masz pytania? Zadzwoń (8.00 – 16.00): Tel:  507 957 579  lub 606 476 711  

email: info(at)sukceswinternecie.pl  |  Polityka prywatności  | Regulamin szkoleń  

Prawa autorskie 2023 ©SukceswInternecie Robert Duda. Wszelkie prawa zastrzeżone.